TURKSE MARKT | IKINCIEL PAZARI | SAHIBINDEN SATILIK
www.hollandarehberi.nl
Hollanda Turk Medyasi


Göçmenler, Avrupadakilere göre daha az kazanıyor Görüntülenme: 1.180
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oylanmamış)
Loading...

 
Sektör : @Haberler
Tarih : Ocak 11, 2013
Yorum: (0)

Almanya’da sürekli topluma uyum sağlayamadıkları iddia edilen göçmenlerin iş hayatında büyük ayrımcılığa uğradıkları ortaya çıktı. Meslek ve İstihdam Araştırma Enstitüsü’nün (IAB) son araştırmasına göre, Almanya’ya yeni gelen göçmenler, Almanlardan yaklaşık yüzde 40 daha az kazanıyor.

Araştırmaya göre, göçmenler hak etmedikleri işlerde çalışıyor ve daha düşük maaş alıyor. Düşük maaşın nedenlerden biri, göçmenlerin mesleği ve ülkesindeki çalışma tarzının Almanya’dakine uymaması. Kalifiye işgücü olarak iş bulamamanın bir baska nedeni ise dil sorunu.

Birçok göçmenin Alman iş piyasası ve sistemi hakkında çok az bilgisi var. Bundan dolayı göçmenler hangi işe başvuracağını ve hangi işin kendisi için uygun olduğunu iyi kestiremiyor. Bu durum işverenler için de kolay olmuyor. Başvuranın hangi mevkiye uygun olduğunu kestiremeyen işverenler, çoğu zaman seviyesinden düşük iş öneriyor.

MAAŞ ZAMANLA ARTIYOR
Göçmenlerin gelirlerini araştıran IAB, zamanla göçmenlerin gelir seviyesinin yükseldiğini tespit etti. Yabancılar, ilk başlarda ortalama gelirin yüzde 64’ünü kazanırken, sekiz yıl sonra ortalama gelirin yüzde 72’sini kazanmaya başlıyor. Çalışmaya başlayan göçmen, meslek içi eğitimden geçerek daha iyi maaşlı işe geçiyor. Ayrıca ülke dışından getirilen diploma ve mesleki eğitim belgelerinin tanınması geliri yükseltiyor.

Almanca dil bilgisi de maaşın artmasını sağlıyor. Araştırmanın bir diğer önemli tespiti de, Almanya’ya gelip yüksek maaş kazananlar ülkede kalırken, az maaş alanlar zamanla ya işsiz kalıyor ya da ülkeyi terk ediyor. Araştırmada ABD, İngiltere, Hollanda gibi gelişmis ülkelerden gelen yabancılar dikkate alınmadı.

Kaynak=sabah


Göçmenler, Avrupadakilere göre daha az kazanıyorEtiketler:, ,

<< Yeni ilan | Eski ilan >>

Yorum yapın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.Hollanda Türk Firma,İşyeri Rehberi | Turkse Bedrijven en Ondernemers
Görüntülenme: FRANSA'DAKI TRK DOKTOR ADRESLERI = 33257 ,FRANSA'DAKI TRK GIDA PAZARLARI = 23921 ,FRANSA'DA DEGISIK MESLEK VE ISYERLERI = 16212 ,FRANSA'DAKI TRK AVUKAT BROLARI = 14581 ,FRANSA'DA TRK TERCMAN-TERCME OFISI = 14217 ,Hollanda'da Trke ?? ve ??ci ar?yorum = 14064 ,FRANSADA TRK KADIN,ERKEK KUAFRLERI = 11710 ,FRANSA'DAKI TRK SEYAHAT ACENTALARI = 11155 ,FRANSA'DAKI TRK RESTAURANTLARI = 11078 ,FRANSA'DAKI NISAN,DGN,KONSER SALONLARI = 9095 ,PARIS'TE TRK SIGORTA SIRKETLERI = 8080 ,YUVAM Mbelhaus - Mobilyaci - Wuppertal = 5356 ,?AFAK BAZA - Mobilya = 5303 ,Ko Vleeswaren - Zoeterwoude - Zoeterwoude = 5137 ,Dilara Kitapevi - Amsterdam = 5021 ,
Etiketler:Adres Listesi Amsterdam ARNHEM Breda Den Haag Dugun Emlakci Hollanda Mobilya Oto Kiralama rent a car Rotterdam tercuman
De Letselschadebehandelaar