TURKSE MARKT | IKINCIEL PAZARI | SAHIBINDEN SATILIK
www.hollandarehberi.nl
Hollanda Turk Medyasi


İşsizlere meslek eğitimi kampanyası Görüntülenme: 2.782
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oylanmamış)
Loading...

 
Sektör : @Haberler
Tarih : Şubat 9, 2013
Yorum: (0)

Alman Federal İş Ajansı (BA) okuldan diploma almadan ayrılan veya meslek eğitimi olmayan ve Hartz 4 adlı sosyal yardımı alan 25-34 yaşları arasındaki on binlerce kişiye meslek eğitimi yaptırmak istiyor.

BA Yönetim Kurulu Üyesi Heinrich Alt, Jobcenter olarak adlandırılan yerel iş bulma kurumlarına gönderdiği yazıya göre, gelecek 4 yılda 25-34 yaşları arasında olan en az 100 bin kişinin meslek eğitimi alması amaçlanıyor.

Yazıda, her yıl yaklaşık 25 bin kişinin meslek eğitimine başlaması isteniyor. Almanya genelinde yaklaşık 1 milyon işsizin meslek eğitimi olmadan Jobcenterlere kayıtlı olduğu, bu kişilerin meslek eğitimi alması için ek bir yatırım yapılması istenilen yazıda, Jobcenterlerin şirketlerde meslek eğitimi için ayrılan ve boş kalan yerleri kullanmaları gerektiği belirtildi.

Meslek eğitimi yapacak bu kişilerin böylelikle iş bulma şanslarının artacağına dikkati çekilen yazıda, ülkede oluşacak kalifiye eleman eksikliğini gidermeye de katkı sağlanabileceği kaydedildi. Alman Sendikalar Birliği (DGB) iş piyasası politikası müdürü Wilhelm Adamy, 25-34 yaşındaki 6 Almandan birinin meslek eğitim yapmadığını, okula gitmediğini, üniversite okumadığını ve meslek eğitim diplomasının olmadığını ifade etti.

kaynak=sabah


İşsizlere meslek eğitimi kampanyasıEtiketler:,

<< Yeni ilan | Eski ilan >>

Yorum yapın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.Hollanda Türk Firma,İşyeri Rehberi | Turkse Bedrijven en Ondernemers
Görüntülenme: