Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Hollanda ve Danimarka’ya gidecek

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 19- 21 Mart 2013 tarihlerinde Danimarka ve Hollanda’yı kapsayan resmi bir ziyaret gerçekleştirecek.

Başbakanlık Basın Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre, Başbakan Erdoğan, ziyaretin ilk durağı olan Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da bulunacağı süre zarfında, başta Danimarka Kraliçesi II. Margrethe ve Başbakan Thorning Schmidt olmak üzere Danimarkalı yetkililerle temaslarda bulunacak ve önde gelen firma temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilecek olan yuvarlak masa toplantısına katılacak.

Danimarka’nın ardından Hollanda’ya geçecek olan Erdoğan, Perşembe günü Hollanda Kraliçesi Beatrix tarafından kabul edilecek ve Hollanda Başbakanı Mark Rutte ile görüşmelerde bulunacak.

Erdoğan, bu vesileyle, önde gelen Türk ve Hollandalı firma temsilcilerinin iştiraki ile Rotterdam’da düzenlenecek olan toplantıya da katılacak.

Açıklamada, “Sayın Başbakanımız tarafından Danimarka ve Hollanda’ya gerçekleştirilecek bu ziyaretler, her iki müttefikimizle ikili ilişkilerimizin tüm yönleriyle ele alınmasına, Avrupa Birliği’ne üyelik sürecimizin yanısıra bölgesel ve uluslararası meselelere ilişkin görüş alışverişinde bulunulmasına vesile teşkil edecektir” ifadelerine de yer verildi.